Mieszałki do mięsa używane

site
Bo oglądać już mi mało...

Temat: Zaklad masarski.
Witam !

Zainteresował mnie ten temat, jestem współwłaścicielem średniego zakładu mięsnego.
Czy warto inwestować tylko 90 tyś zł w ten biznes. Spróbuje Ci pomóc odpowiedzieć na to pytanie.

Musimy od czegoś zacząć a więc chcesz aby pracowała u Ciebie rodzina zakładamy że 4 osoby.
Każdy z was chce zarobić pieniądze myślę że 2 tyś na rękę jak zarobicie to będzie sukces wielki.
W związku z tym masz już na samym początku po pierwszym miesiącu koszt w wysokości 8 tyś wypłaty i ok 3600 zus razem 11600zł
wynajem zakładu mięsnego dla 4 osób to 200 m2 powinno wystarczyć ok 2000 zł. Koszty prądu i wody to min 3000 zł, wywóz odpadów, ścieków, księgowości,banki razem ok 2000 zł .
razem koszt to 18 600 zł

aby na to zarobić musisz miesięcznie sprzedać 3720 kg wyrobu gotowego zarabiając aż 5 zł na kg sprawdźmy czy to jest możliwe?

3720 dzielimy przez 20 dni wychodzi 186 kg dziennie .
to przy 3 zaprzyjaźnionych sklepach muszą sprzedać 62 kg dziennie twojego wyrobu
przy 4 osobach to
1 zajmuje się księgowością zamówieniami HACCPem i innymi papierkowymi sprawami.
2 zajmuje się transportem dostawą towaru środkami transportu itd
3-4 produkcją

czyli w dwie osoby musicie wyprodukować 186 kg dobrego wyrobu dziennie ( jest to możliwe )

załóżmy że produkujesz wysokiej jakości wędliny 6 rodzajów

4 rodzaje wędzonki
2 rodzaje kiełbas

wędzonki proponuje najbardziej popularne jak

1 polędwica sopocka
2 szynka
3 baleron
4 boczek

kiełbasy

1 swojska
2 chłopska


mięso proponuje kupić w rozbieralni bo z półtuszami miałbyś kłopot 40% to odpad ( skóra,kości, tłuszcz) jeżeli chciałbyś sprawdzić ceny proponuje stronę http://www.rolpetrol.com.pl/?JOB=notowania&SECT=m


wyliczmy teraz w jakich cenach musiałbyś sprzedawać abyś zarobił 5 zł na kg

polędwica sopocka :

kupujesz schab b/k zagraniczny 13,60 kg nasz polski 14,50

zakładamy że kupujesz polski 14,50 cenna netto skoro chcesz robić dobre wyroby musisz go dobrze obrobić (ściąć warkocz itd.) odpada ok 10 % czyli podraża nam koszt o 1,45 więc do produkcji mamy schab po 15,95 zł nie chcesz go nastrzykiwać i masować ( błąd schab jest suchy ) więc go tylko solisz po 6 dniach dajesz do wędzenia i ubytek przy wędzeniu parzeniu to ok 15 do 20 % zakładamy najgorsze 20 % poszło w powietrze a więc 2,90 musimy dobić do ceny 15,95 więc nasza już polędwica kosztuje 18,85 zł
koszt soli i sznurka to ok 0,30 gr do kg więc nasza polędwica kosztuje po procesie produkcyjnym 19,15 zł netto doliczamy nasze pozostałe koszty czyli transport myślę że 1 zł do kg powinno być ok, i już polędwica kosztuje 20,15 plus nasz zarobek 5 zł i mamy 25,15 zł netto w takiej cenie możemy nasz wyrób sprzedać . Czy ktoś go kupi ? odpowiedź tak .

teraz kiełbasa

aby robić dobrą kiełbasę nie możesz przekroczyć 30% tłuszczu

np receptura taka

65 kg wieprz z łopatki
35 kg wieprzowiny z boczku

łopatka b/k koszt 8,00 zł
boczek z/ k 5.00 zł - 30% skóra i kości to 6,50

65x8=520
35x6,5=227,5
ubytek przy pieczeniu 20 %
razem 747,5/0,80=934.4
przyprawa + osłonka 10% wartości ceny czyli 93 zł

razem koszt 1027,4

czyli 1 kg naszej kiełbasy koszt produkcji 10,27 zł plus koszt transportu 1 zł = 11,27 plus nasze 5zł to 16,27 netto ( duża cena ale klient powinien zapłacić bo kiełbasa będzie super)

Myślę że można założoną kwotę 2tyś na osobę zarobić tym bardziej że produkcja jest mała i można to sprzedać.

Teraz jest problem z masarnią
jeżeli będziesz chciał dzierżawić to tylko dostosowaną do wymogów unii europejskiej ( sprawdź u powiatowego lekarza weterynarii z nim będziesz musiał żyć w zgodzie bo od niego będzie zależał los twojego interesu.)

Taki zakład jaki byłby Ci potrzebny to musi mieć następujące pomieszczenia:

1. szatnia przelotowa dla 2 pracowników ( 4 małe pomieszczenia 1 odzież zewnętrzna 2 prysznic 3 odzież wewnętrzna 4 kibel)
2. śluza ( myjka butów koszt 1000zł, fartuchów 1000zł, umywalka na kolano lub fotokomórka, dozowniki na papier mydło środek dezynfekujący ręce 2500zł. suszarka fartuchów 500 zł, suszarka butów 500zł)
3. Pomieszczenie produkcyjne ( stół dwu stanowiskowy do klasowania mięsa(koszt ok 3000), sterylizator na noże i stalki(koszt 1000) , umywalka na kolano lub fotokomórkę i dozowniki(2500zł) , wilk 130 ( używany z 12000 nowy cena zabójcza) , mieszałka (mieszarka na 100 kg używana ok 12000 nowa cena zabójcza, pojemniki euro 20 szt x 13zł = 260zł)
4. przyjęcie towaru z fartuchem koszt 3000zł chłodnia 12 m2 powinna wystarczyć na tą produkcje ok 20 tyś z agregatem nowym
5. wędzarnia ( wędzok koszt 3000 zł kocioł 2000 zł)
6. magazyn wyrobów gotowych chłodnia 12 m2 cena 20 tyś
7. wydawka ( waga 1500zł) metkownica ( 4 tyś )niekonieczne przy takiej produkcji zrobisz parę metek ręcznie
8. biuro (komputer,drukarka telefon fax itd inne biurowe rzeczy 4000zł )
acha musisz mieć jeszcze monitoring temperatur na chłodni i w komorze wędzarniczej oraz na hali produkcyjnej jeżeli jest tam rozbiór w tym układzie koszt to ok 5000 zł jeżeli wykorzystasz komputer w biurze ale może lekarz powiatowy pozwolić na ręczne spisywanie temperatur dużo tańszy koszt zeszyt i długopis ok 20 zł.:)
rozwóz towarów :
samochód na 500 kg wystarczy koszt 15 tyś netto używany nowy 70 tyś

Przy tak wielkich nakładach zarobek możesz mieć 2000 zł jeżeli będziesz chciał zarobić więcej i więcej będziesz produkował dojdą kłopoty z zakupem towarów (gotówka ) sprzedażą towarów większa liczba punktów więcej samochodów więcej ludzi .
Ludzie to największy koszt dobry pracownik chce zarobić ponad 2tyś nie inwestując nic i w każdej chwili powie że chce więcej bo pojedzie na zachód.
Przemyśl sprawę i sam musisz zdecydować czy warto?

Życzę powodzenia
Źródło: biznesforum.pl/viewtopic.php?t=7756




All right reserved.
©